Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šeimos turi ieškoti profesionalios pagalbos, įsitikinęs žinomas aktorius

Rugsėjo 16-ąją prie Kultūros ir pramogų centro būriavosi radviliškiečių šeimos, šmėžavo žinomų Lietuvos garsenybių veidai, skambėjo dainos ir intriguojantys pokalbiai. Čia vyko edukacinė-pramoginė šventė „Prašyti pagalbos – ne gėda!“. Per Lietuvą visą rugsėjo mėnesį keliaujantis renginių ciklas šįkart sustojo Radviliškyje, kur specialistai su žinomais žmonėmis pasakojo apie naują kompleksinių paslaugų kiekvienai šeimai naudą ir galimybes.

Keičiasi laikai – keičiasi pagalba

Ankščiau ar vėliau didžiajai daliai šeimų tenka atsidurti tokiose situacijose, kai patiems išspręsti kylančias problemas tampa sunku. Todėl šalies savivaldybės kartu su partneriais įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

„Esame čia, kad padrąsintume kreiptis pagalbos, kai jos reikia. Žinoma, geriausia, kai gali kreiptis pagalbos į draugus, į vyrą ar žmoną, į vaikus, į tėvus, bet to kartais nepakanka. Laikai, šeimos ir visuomenės irgi keičiasi. Viskas specializuojasi, vis daugiau dalykų ima daryti savo srities specialistai. Taip pat – ir teikti pagalbą šeimoms. Norime, kad kiekviena šeima, susidūrusi su kokia nors problema, nebijotų kreiptis pagalbos, paslaugų, kurias organizuoja savivaldybės“, – kalbėjo renginyje dalyvavęs socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėjas prof. Romas Lazutka.

Radviliškis gali didžiuotis aktyviu ir glaudžiu savivaldybės bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimu. Radviliškiečiams jau teikiama psichosocialinė pagalba (individualios ir grupinės konsultacijos smurtinio elgesio asmenų šeimoms), taip pat siūlomos sociokultūrinės paslaugos, pozityvios tėvystės mokymai, šeimos įgūdžių ugdymas, pavėžėjimo ir vaikų priežiūros paslaugos.

Konsultavo specialistai

Renginio dalyviams apie paslaugas šeimoms pasakojo gausus konsultantų būrys iš Radviliškio Bendruomeninių šeimos namų, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro, Psichikos sveikatos centro, asociacijos „Vėriškių bendruomenė“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Radviliškio Viltis“, VšĮ ,,Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“, Vaikų teisių apsaugos skyriaus, Socialinės paramos skyriaus, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos.

Renginio dalyviams buvo dalijamos dovanos – kiekvienas apsilankęs gavo stilingą apyrankę ir spalvą keičiantį puodelį su kontaktais, kuriais galima kreiptis susidomėjus kompleksinėmis paslaugomis šeimai. Visi radviliškiečiai apie konkrečias kompleksines paslaugas Radviliškyje gali teirautis telefonu 8 (422) 69 003.

Radviliškiečiai nepakantūs smurtui

Temą renginio diskusijoms padiktavo ir prieš renginį Radviliškio gatvėse slapta filmuotas socialinis eksperimentas. Miesto gatvėmis tą dieną vaikščiojo kelios eksperimento grupės, kurios aiškinosi aplinkinių reakciją į brutalų elgesį su vaiku ar moterimi viešoje vietoje. Eksperimento rezultatai parodė, kad ne visada praeiviai reaguoja į netinkamą elgesį. Tačiau, pasak organizatorių, būtent radviliškiečius galima tituluoti nepakančiausiais smurtui iš visų iki šiol aplankytų miestų, kuriuose vyko tokie patys socialiniai eksperimentai.

Žiūrovų dėmesio sulaukė ir specialiai šiai šventei nufilmuotas reportažas – interviu su Vitalijumi Cololo. Iš pirmo žvilgsnio humoristiniame vaizdelyje žinomas komikas svarstė apie rimtus visuomenės sopulius – abejingumą ir to pasekmes, priversdamas radviliškiečius ne tik nusijuokti, bet ir susimąstyti.

Pagalba praverčia visiems

„Prašyti pagalbos – ne gėda!“ renginyje dalyvavęs aktorius Giedrius Arbačiauskas kalbėjo apie pagalbą, kurios gali sulaukti priklausomybių turintys asmenys. Anot jo, turint šeimą ir jaučiant atsakomybę dėl jos, kartais prireikia pagalbos, be kurios negalėtumei išsiversti.

„Geriausiai gali padėti tas, kuris nėra susijęs su tavimi emociniais ryšiais“, – įsitikinęs G. Arbačiauskas, ragindamas ieškoti kompetentingų specialistų pagalbos. Jis taip pat kvietė daugiau dėmesio skirti bendravimui šeimoje, bendrų sprendimų paieškai.

„Šeimoje reikia kalbėtis. Šia fraze labiau kreipiuosi į vyrus, kurie nelabai mėgsta tai daryti. Nereikia laukti, kol susikaupusios nuoskaudos sprogs dideliu konfliktu. O jei nepavyksta kalbėtis patiems, kviečiu naudotis pagalba, kad būtų išsaugota tai, kas brangiausia – šeima“, – teigė G. Arbačiauskas renginyje.

Radviliškyje vykusiame renginyje ne tik suaugusieji turėjo ką veikti. Vaikams buvo surengtas vaidinimas „Mušeikos istorija“, kurio laimingą pabaigą nulėmė mažieji žiūrovai. Taip pat buvo pristatyta neįprasta teatralizuota aprangos kolekcija, ja buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad mes pernelyg dažnai linkę spręsti apie pagal jo drabužį, nors kartais išorinis blizgesys gali slėpti dideles problemas.

Paslaugos bus prieinamos visiems

Edukacinių-pramoginių renginių ciklas „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ per rugsėjį aplankys net 10 Lietuvos miestų. Tiek Radviliškyje, tiek kituose miestuose šie renginiai skirti pristatyti nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai jų gyvenamoje savivaldybėje.

Svarbu tai, kad įgyvendinant projektus bus sudaromos tinkamos galimybės pasiekti šeimas ir atokiose kaimiškose vietovėse bei teikti būtent joms reikalingas paslaugas.

Projektai, įgyvendinami pagal priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“, finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

(Visited 21 times, 1 visits today)