Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pirmasis Lietuvos gimnastas vyras, dalyvavęs olimpiadoje, R. Guščinas: „Medaliai motyvuoja“

#BeActive Europos sporto savaitė kasmet suvienija vis daugiau žmonių bendram tikslui – atrasti sportą ir aktyviau leisti laisvalaikį. Šio projekto ambasadorius Lietuvoje, pirmasis Lietuvos gimnastas vyras, dalyvavęs olimpinėse žaidynėse, Rokas Guščinas šį sekmadienį laidoje „Sveikatos medis“ ne tik papasakos apie #BeActive idėją, bet ir prisimins savo karjeros pradžią, dvejones, traumas bei pasiekimus sporto kelyje.

#BeActive Europos sporto savaitė, vykstanti rugsėjo 23 – 30 dienomis, kiekvienais metais siekia suburti kuo daugiau žmonių, kurie ne tik profesionaliai užsiimtų sportu, bet apskritai nepamirštų tiesiog judėti. Žymus Lietuvos sportininkas, gimnastas, olimpietis R. Guščinas laidoje džiaugsis, jog šiais metais buvo pakviestas tapti šio projekto ambasadoriumi, ne tik dėl sporto šakos, bet ir dėl gero charakterio bei sveiko gyvenimo būdo propagavimo.

R. Guščinas sportuoja nuo pat vaikystės, ir nors sportininkui tik 27-eri, tačiau jis yra pasiekęs itin gerų rezultatų bei iškovojęs ne vieną pirmąją vietą. Laidoje jis prasitars, jog būdavo nemažai dvejonių dėl sportinės karjeros, tačiau sportininkas visada atrasdavo motyvacijos ir toliau judėti pirmyn.

„Prisimenu, brolis, kai tik pradėjau sportuot, man pasakė – mesk, kol gali. Nes paskui prasidės traumos, visokie sunkumai. Traumų buvo, bet po to prasidėjo pirmi medaliai, pirmos užimtos vietos, tai tik dar labiau motyvuodavo sportuoti“, – laidoje atviraus R. Guščinas.

Sportininkas yra pirmasis nepriklausomos Lietuvos gimnastas vyras, dalyvavęs olimpinėse žaidynėse. Metai iki olimpiados netikėjęs galintis patekti, po atrankos R. Guščinas planavo mesti visus sportus, tačiau laidoje atskleis, jog dėmesys ir visų palaikymas ypač motyvavo tęsti karjerą.

„Pamačiau, koks tai renginys ir užsimaniau dar ir dar. Po olimpiados kiek laiko praėjo, o jau noriu į kitas patekti“, – pasakos R. Guščinas.

Garsus gimnastas atskleis ir dar kelis paprastus būdus, padedančius pagerinti sveikatą. Pagrindinė taisyklė – nepamiršti judėti.

„Visuose parkuose daugėja treniruoklių, galima išsinuomot dviračius, riedučius, parkai tikrai sutvarkyti, kas tikrai padeda žmonėms judėti“, – laidoje pasakos sportininkas.

Taip pat šio sekmadienio „Sveikatos medis“ laidoje bus kalbama apie itin Lietuvoje aktualią problemą – psichologines ligas. Viena iš pagrindinių psichikos sutrikimo ligų – depresija, ji griauna gyvenimus, bet daugelis žmonių tai neigia.

„Žmogų ieškoti pagalbos stabdo susiformavęs stereotipas, jog jei aš einu pas psichiatrą, tai man kažkas galvoje yra negerai. Tai yra didžiausia klaida“, – laidoje kalbės Vilniaus raj. poliklinikos psichikos sveikatos centro vedėja Loreta Vitkutė-Maigienė.

Lietuva Europoje pirmauja pagal savižudybių skaičių, o šiuo metu yra net pirmajame penketuke. Kad to išvengt, būtina atkreipti dėmesį į sutrikusio žmogaus išgyvenimus, ypač į nebylų žmogaus šauksmą. „Jokia savižudybė neišsprendė problemų, priešingai – palieka krūvą naujų“, – laidoje teigs VU docentas, MRU profesorius, gydytojas psichiatras Eugenijus Laurinaitis.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. tik per TV8!

Asta Brazaitienė
TV3 Komunikacijos vadovė